Zemina

Zemina a substráty Leier

Po dlouholetých zkušenostech s výrobou prvotřídní zeminy postavila v roce 2005 společnost Leier v Jánosházi v Maďarsku jeden z nejmodernějších a největších závodů ve střední Evropě.

Vybrané přírodní suroviny použité při výrobě zeminy pocházejí z pečlivě kontrolovaných maďarských a litevských rašelinových polí. Produktová paleta zahrnuje květinové substráty, mulčovací kůru a speciální zeminu na úpravu hrobů. Průběžné výrobní kontroly garantují výjimečně dobrou kvalitu výrobků Leier.

Zemina a substráty Leier

Květinový substrát

Květinový substrát Leier je vyváženou směsí světlé a tmavé rašeliny, jílového minerálu a organického kompostu. Po celou dobu růstu poskytuje rostlinám optimální vstřebatelné biologické hnojivo a zajišťuje přísun živin, což je nezbytné zejména při pěstování v květináčích.

Květinový substrát Leier je určen pro domácí použití i pro profesionální zahradníky. Je vhodný zvláště pro rostliny pěstované v květináčích na balkoně, v bytě i jako zahradní zemina při pěstování zeleniny a rostlin se zvýšenými požadavky na přísun živin.

Jelikož kvalitní substrát je jednou z nejdůležitějších složek pro vypěstování kvalitní úrody a pěkných květin, používají se na výrobu květinové zeminy Leier výhradně čistě přírodní suroviny z pečlivě kontrolovaných rašelinových polí.

Mulčovací kůra

Mulčovací kůraMulčovací kůra Leier je vyrobena ze zpracovaných kousků dřeva jehličnanů (smrk, jedle, borovice). Používá se v okrasných zahradách, v květinových záhonech, kolem stromů, keřů a živých plotů.

Kromě své dekorativní funkce zakrytí povrchu půdy zároveň zabraňuje prorůstání plevele a omezuje vypařování vody, čímž se půda udržuje stále vlhká a snižuje se potřeba časté zálivky, při pokládce ve svažitém terénu zabraňuje půdní erozi. Mulčovací kůra Leier předchází hloubkovému zamrznutí půdy a chrání tak okrasné keře a stromy před zamrznutím, při zakládání zahrad výrazně zvyšuje ujímatelnost rostlin tím, že brání vysychání kořenů.

Mulčovací kůra Leier je čistě přírodním produktem, představuje plně rozložitelný biologický materiál a je zároveň zdrojem budoucího humusu, čímž podporuje přísun živin a zvyšuje odolnost rostlin. Ukládá se v tloušťce 4–6 cm, tím se plně zajistí její funkčnost. Velikost frakce je do 50 mm, pokládku lze provádět celoročně.

Složení

​Balení

Speciální produkty

Aktuality

Krytá parkovací stání DINO

20.5.2015 Připravili jsme projekt krytých parkovacích stání DINO nejen pro autosalony. DINO promění vaši parkovací plochu v atraktivní zastřešený prostor, upoutá zákazníky již z dálky a rozšíří prodejní plochu. Více >

Nový web WWW.DOMY-NELL.CZ

1.6.2014 Připravili jsme nový web, na kterém prezentujeme podrobné informace o stavebním systému Durisol a kompletní přehled činnosti naší firmy. Kromě dodávky stavebních materiálů zajišťujeme i veškerý servis při přípravě a realizaci staveb z Durisolu. Více >

PF 2014

23.12.2013 Všem našim zákazníkům i partnerům přejeme příjemné prožití vánočních svátků a úspěšný celý nový rok 2014. Více >

Exkurze ve firmě Leier na Slovensku a v Maďarsku

26.11.2013 V listopadu jsme navštívili slovenskou centrálu společnosti Leier. Pro zájemce z řad projektantů a architektů jsme uspořádali exkurzi v betonárně Leier v maďarském městečku Jánossomorja. Více >

Přerovský veletrh Postav dům, zařiď byt

12.6.2013 Zveme Vás na stavební veletrh Postav dům, zařiď byt, který se koná 14.-16. června na výstavišti v Přerově. Více >